Skoč na obsah Skoč na menu
poslať odkaz na túto stránku emailom  vytlačiť

Alena Zupkova


PaedDr. Alena Zupková

sa narodila v roku 1961 v Opave. Je absolventkou Ľudového konzervatória a neskôr študovala výtvarný odbor na Pedagogickej fakulte v Ostrave. V súčasnosti pôsobí ako zástupkyňa riaditeľa na Základnej umeleckej škole v Háji ve Slezsku, kde zároveň pedagogicky pôsobí na výtvarnom odbore. Na tomto odbore bola za svoju obetavú, aktívnu a príkladnú prácu i výrazne ocenená. Jej žiaci sa pravidelne zúčastňujú národných a medzinárodných výtvarných súťaží a prehliadok. V roku 2007 získala na medzinárodným súťažnom bienále Výtvarnej alternatívy cenu Ministerstva školstva Slovenskej republiky.

 Popri práci sa venuje vlastnej výtvarnej tvorbe najmä v odbore kresba, grafika a keramika). Jej monotypie vyjadrujú prevažne vlastné pocity, nálady, avšak i osobné zážitky. Tie posledné zachytávajú prázdninový pobyt v Anglicku.

Výstava DOTEKY vznikla na základe spolupráce MG ART GALÉRIE v Považskej Bystrici a  Základnej umeleckej školy Imra Weinera Kráľa v Považskej Bystrici.

V roku 2013, v rámci Celoslovenskej súťaže s medzinárodnou účasťou XII. bienále VÝTVARNÉ ALTERNATÍVY  2013, Alena Zupková získala cenu MG ART GALÉRIE ako pedagóg za vedenie žiakov pri vytváraní súťažnej výtvarnej rady. Cenou je možnosť prezentácie formou autorskej výstavy v priestoroch MG ART GALÉRIE.

                                                                                   Miriam Tvrdá, jún 2014

 
© 2008 MG ART galéria | info@mgartgaleria.sk | podmienky používania | kontaktný formulár | novinky